Magnetoterapia

Vedeli ste, že aj ľudské telo má vlastné magnetické pole? Áno, a jeho rovnováha je pre náš organizmus veľmi dôležitá. Napriek tomu, že mnohí ľudia magnetoterapiu vôbec nepoznajú, prospešné účinky magnetov poznali ľudia už za dávnych čias. Kleopatra spávala s magnetom pri hlave, aby zastavila proces starnutia, dokonca aj Aristoteles písal o zdravotných účinkoch magnetov na náš organizmus.

Čoraz viac ľudí sa v súčasnosti dozvedá o liečebných účinkoch magnetov a nevedia na nich dopustiť. Prečo však naše telo potrebuje magnety a ako sa nimi môžeme sami liečiť – dokonca aj v pohodlí nášho domova? Aby sme lepšie pochopili dôležitosť magnetického poľa pre náš organizmus, je potrebné vysvetliť si, aký je vzťah medzi slnečným magnetizmom, magnetizmom Zeme a magnetizmom v ľudskom tele.

 

Prečítajte si tiež: Máte nedostatok črevných baktérií?

Magnetizmus Slnka a Zeme vplýva na všetko živé

Solárny magnetizmus – alebo magnetické pole Slnka – ovplyvňuje Zem aj všetko živé na nej. Magnetické pole Slnka generuje silné elektrické prúdy, ktoré pôsobia ako magnetické dynamo. Slnko na svojom povrchu vylučuje obrovské množstvo energie a horúcich plynov (predtým uväznených v magnetickom poli Slnka) do vesmíru.

Naša Zem sa voči energii Slnka musí chrániť, pretože inak by život na Zemi nebol možný. Ochrániť sa môže vďaka svojmu magnetickému poľu, ktoré siaha do vzdialenosti niekoľko tisíc až stotisíc kilometrov a je ochranným faktorom pre všetko živé na Zemi.

Magnetické pole Zeme vzniká vďaka jeho dvom častiam – pevnému jadru a tekutému jadru, ktoré sa o seba trú, pričom sa vytvára energia a taktiež magnetizmus. Zem je jednou z dvoch planét, ktoré majú svoje vlastné magnetické pole – spolu s Merkúrom.

 

Magnetizmus Zeme a vplyv na ľudské telo

Rovnako ako Slnko a Zem, aj naše telo má vlastné magnetické pole, ktoré je nevyhnutné pre náš život. Tak ako je Zem závislá od magnetizmu Slnka, magnetické pole nášho tela je priamo závislé od magnetického poľa Zeme, pričom každá zmena v ňom vplýva na naše telo – pozitívne či negatívne.

Magnetizmus Zeme vplýva na všetky živé organizmy na našej planéte. Dôkazom toho je aj správanie zvierat. Nemeckí a českí vedci pri prezeraní fotiek z Google Earth zistili, že pasúci sa dobytok je vždy otočený hlavou k severnému magnetickému pólu – a to na celej zemi.

Zemský magnetizmus má výrazný vplyv na naše zdravie a na jednotlivé biochemické pochody prebiehajúce v ľudskom tele. Tento vplyv môžeme cítiť najmä pri lete v lietadle. Mnohí ľudia majú problém s lietaním, a to najmä z toho dôvodu, že sú vzdialení od magnetického poľa Zeme, na ktoré sme zvyknutí a ktoré potrebujeme. Náš kontakt s magnetickým poľom Zeme sa narúša a jeho nedostatok pociťujeme v podobe zlých pocitov či akejkoľvek nepohody.

Zaujímavosťou je aj to, že na miestach na Zemi, kde je magnetické pole najsilnejšie (ako napríklad Čína či Južná Amerika), sa ľudia dožívajú najvyššieho veku a tešia sa z perfektného zdravia.

Na to, aby magnetické pole nášho tela bolo v rovnováhe, potrebujeme neustály kontakt s magnetizmom Zeme. Odpútaní od magnetického poľa Zeme nie sme však len vtedy, ak lietame lietadlom. Vlastne sme od Zeme a jeho magnetizmu oddelení väčšinu času. Väčšiu časť dní totiž trávime v interiéroch – doma, v kancelárii, nákupných centrách. Ak sme vonku, chodíme po chodníkoch – a vždy máme obuté topánky. To sú všetko vrstvy, ktoré naše telo oddeľujú od priameho kontaktu so Zemou a jej magnetizmom. A náš organizmus tým trpí.

Práve kvôli nášmu nedostatočnému kontaktu so Zemou a jeho magnetizmom sme nútení urobiť niečo pre to, aby sme magnetizmus nášho tela uviedli do rovnováhy. Za týmto účelom sú dnes už dostupné rôzne doplnky, ktoré magnetické pole nášho tela vyrovnávajú počas celého dňa. Medzi tieto patria napríklad Magnetické náramky od TIENS, ktoré sú nielen účinné, ale zároveň aj skvele vyzerajú. Nie je jednoduchšieho spôsobu, ako vplývať na naše zdravie.

 

Prečítajte si tiež: Máte ekzém či depresiu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Vložiť komentár