DETSKÁ PORADŇA

Najdôležitejšou úlohou rodiča je vychovať zdravého, šťastného a slušného človeka.

Uvedomíme si to, až keď sa sami staneme rodičmi. No nie vždy sa nám to darí. Niekedy sa nám karty poriadne zamiešajú. A nie je nič horšie, ako keď nevieme pomôcť vlastnému dieťaťu.

Preto vznikla táto poradňa, pre všetky matky, ktoré milujú svoje deti a chcú pre ne len to najlepšie. Tu môžete klásť svoje otázky, alebo len zdieľať svoje pocity – či už bolestné alebo radostné. Môžete písať aj pod pseudonymom. Nikde inde sa vaša otázka nezobrazí, neodhalí ani váš email, či meno (ak to samé nechcete). Odpovedať vám budem spolu s odborníkom, MUDr. Ivom Mohylom, s ktorým konzultujem aj zdravie svojej dcérky, vďaka čomu je teraz zdravá, spokojná a hlavne predchádzame užívaniu liekov a antibiotík.

Nebojte sa zdieľať a pýtať si pomoc. Máte právo byť spokojné a mať informácie. Vždy vám radi pomôžeme.

Ako pomáha vápnik a zinok nášmu organizmu?

Vaše otázky a odpovede

Lienka:

Dobrý deň, som v 36tt tehotenstva a začala ma svrbieť pokožka. Keď si ju začnem škrabať, idem si kožu doslova rozškriabať, tak veľmi to svrbí. Gynekológ mi povedal, že to môže súvisieť s pečeňou. Viete mi prosím poradiť čo by na to bolo vhodné a či to ohrozuje aj moje dieťa?

Odpovedá: Miška Krny a Ivo Mohyla

Milá Lienka, nie, vaše dieťatko to vôbec neohrozuje, nemusíte sa báť. Áno, váš doktor mal pravdu, môže to súvisieť práve s pečeňou. Určite si v najbližšej poradni dajte urobiť testy. Zatiaľ vám odporúčame užívať detský vápnik (1 sáčok denne) a zinok (5 kapsúl denne). Môžete ich užívať aj počas tehotenstva a okrem toho, že vám pomôžu s vaším problémom, vápnik a zinok sú potrebné pre vás, ale aj bábätko, pre správny rast, vývin, imunitu a mnoho ďalšieho. Prajeme veľa zdravia a pre ďalšie otázky sme tu vždy pre vás.

Veronika:

Pozdravujem, mám otázku ohľadom spánku – zažívame totiž veľmi ťažké obdobie. Kým predtým drobec spával relatívne dobre, cca v 4. mesiaci sa to začalo meniť. Momentálne má 5 a pol mesiaca a naše spanie vyzerá cca takto: cez deň spí počas dvoch spánkov dokopy cca 5 hodín, na večerný spánok ho začneme uspávať (pri kojení) okolo 19:00. Zaspí rýchlo a spí veľmi tvrdo. Po 10-15 minútach sa však preberie a ďalšie 2-3 hodiny nevie zaspať (robí to aj pri prekladaní do postieľky aj pri spaní s nami v posteli). Zaspí definitívne okolo 22:30, následne sa budí do rána 2x, ale jedno budenie je spánková pauza trvajúca ďalšie 2 hodiny. No a vstávame klasicky o 5 ráno. Keď to všetko spočítam, tak náš drobec niekedy spí dokopy len 5-6 hodín v noci, čo je veľmi málo. Nehovoriac o tom, že my už s mužom nevládzeme a chodíme ako živé mŕtvolky. Stretli ste sa s niečím podobným? Ďakujem za odozvu.

Odpovedá: Miška Krny a Ivo Mohyla

Ahoj Veronika.

Po konzultácii s doktorom Mohylom som si utvrdila nasledovné:
Príčina nespavosti Vášho dieťatka je nezrelosť mozgu, nakoľko sa malým deťom ešte vyvíja a tiež celá mozgová sústava. Celému vývinu napomáha práve Biozinok a detský vápnik. Nedostatok zinku je tiež problém u väčšiny detí. Ak budete dávať vášmu drobcovi 1 čajovú lyžičku detského vápnika a min. 1-2 kapsuly zinku denne, určite sa to zlepší. Nemôžem však s určitosťou povedať za aké obdobie, pretože tiež záleží ako prebiehalo Tvoje tehotenstvo a samotný pôrod.
 
Ja som zinok a vápnik jedla už počas tehotenstva, po pôrode, a tiež ho dávam teraz mojej malej, pričom v papaní pokračujem aj ja. Ak budete robiť aj vy takúto prevenciu aspoň do jedného roka (odporúča sa aj dlhšie), uvidíš, že aj jeho imunita bude lepšia a ak náhodou bude mať nejaký soplík, tak to veľmi rýchlo prejde. Hovorím z vlastnej skúsenosti, pretože to, čo odporúčam, aj sama využívam a mám to odskúšané. Ak budeš ešte potrebovať dodatočné informácie, alebo sa v niečom poradiť, či už ohľadom produktov alebo zliav, rezervuj si prosím Prvú Konzultáciu Zadarmo.
 
Prajem celej rodinke veľa zdravia.

Anonym:

Dobrý deň, môj syn má 4 a pol roka a prešli sme si veľmi ťažkým obdobím. Prekonali sme nádor v nosnej dutine. Podstúpil chemoterapie a protónovú liečbu, bez operácie, keďže bol na ňu ešte maličký. Už je rok po a našťastie je všetko v poriadku, len nás trápi atopický ekzém, ktorý sa mu objaví raz tu a raz tam. Viete nám prosím poradiť? Ďakujem

Odpovedá: Miška Krny a Ivo Mohyla

Dobrý deň.

Sme radi, že je Váš malý drobček už v poriadku, resp. von z toho najhoršieho. Atopické ekzémy sú prejavom zničenej imunity. Nejde ani tak o problém vonkajší, ako skôr o vnútorný, preto treba hlavne riešiť vnútorný organizmus dieťatka a nie len vonkajší. Je dosť možné, že mu organizmus rozhádzala aj liečba, ktorú mal nasadenú, no tiež sa to stáva podávaním chemických liekov, ktoré ničia prirodzené chemické reakcie v ľudskom organizme a tým vyvolávajú vedľajšie účinky, a u každého sa môžu prejaviť inak.

Prírodné doplnky od firmy TIENS, ktoré odporúčame, na rozdiel od liekov, prirodzené chem. reakcie nenarúšajú, ale ich obnovujú a regulujú, preto sú aj účinné a vôbec neškodia. Potrebujete ich ale užívať dlhšie, min. 2-3 mesiace, pretože tak dlho ako choroba vznikala, približne rovnaký čas potrebuje aj na obnovenie. A na rozdiel od klasických chemických liekov, ktoré odstraňujú len symptómy (preto ich účinok cítime hneď, no na krátku dobu), doplnky TIENS hľadajú príčinu problému a obnovujú samotné bunky, čo je oveľa dlhší proces, no dlhodobý.

Odporúčame Vám dávať Vášmu maličkému Biozinok (min. 3-4 kapsuly denne) a detský vápnik (1 sáčok denne). Sú to naozaj úžasné produkty pre deti, ktorých pôsobenie je širokospektrálne, preto ich odporúčame takmer na každý detský problém. Viac o východnej medicíne sa môžeš dozvedieť na mojom blogu alebo si rezervuj Prvú Konzultáciu Zadarmo.

Rada pomôžem.

Jana

Dobrý deň, mám 10 ročného syna a keďže má zavedenú tracheostomiu, na jeseň a zimu, býva často chorý,mal aj zápal pľúc, prosila by som o radu, či by sa nenašlo niečo, aby choroba mala ľahší priebeh a druhý synček má 1,5 roka a u neho by som rada riešila prevenciu, v zime mal ľahšiu laryngitídu, Ďakujem

Odpovedá: Miška Krny a Ivo Mohyla

Dobrý deň Janka.

Ďakujem vopred za dôveru, ktorú si nám preukázala tým, že si nás požiadala o pomoc. Veľmi si to vážime. Samozrejme, vieme podporiť organizmus, no na to, aby ste uvideli výsledky, je potrebné produkty užívať dlhodobo (min. 3 mesiace), a postupne sa potom organizmus stabilizuje a docielime to, aby choroby neboli tak často, alebo vôbec.

Začnem najskôr tými chorobami, čo značí, že je v tele množstvo zápalov, ktoré ich stále vyvolávajú. Tiež je oslabená imunita, takže keď sa vonku mení počasie a je povedzme chladnejšie, organizmus so slabšou imunitou je rýchlejšie chorý. Na to je perfektný Kordyceps, ktorý môže už aj malé dieťa, aj napriek tomu, že sa uvádza len od 12 rokov. K tomu je potrebné doplniť Detský vápnik a Zinok. Spojenie týchto troch produktov je perfektná kombinácia na posilnenie imunity a hlavne vtedy, keď už sú choroby veľmi často. Ešte by nás zaujímalo, prečo bola tracheostomia zavedená, či je tam nejaký neurologický problém alebo niečo iné?

Čo sa týka mladšieho synčeka, jemu stačí Detský vápnik, ktorý by som na striedačku prestriedala s Vápnikom obohateným o vitamín K2 a D3, tiež o proteín na báze kolostra a rybí kolagén.

Môžem ťa Janka uistiť, že so všetkými produktami máme veľmi dobré skúsenosti, pretože nemajú žiadne vedľajšie účinky. Mení sa len doba užívania, ktorá je u každého iná a to odhadnúť bohužiaľ nevieme. Niekto uvidí výsledky už za pár dní, druhý len za pár mesiacov.

Rezervuj si prosím Prvú Konzultáciu Zadarmo  a veľmi rada ti odpoviem na ďalšie otázky a poviem ti, ako sa dajú produkty získať postupne oveľa lacnejšie a tiež verím, že spoločne dosiahneme skvelé výsledky, aby sa obaja drobci mohli radovať zo života a hlavne, aby ich choroby neobmedzovali v plnohodnotnom živote.

Už teraz sa na teba teším, pa 🙂

Položiť otázku

 

Pri zverejnení odpovede budú zverejnené len krstné meno alebo prezývka.

Naši odborníci